ZUCHY Z WIZYTĄ U PSZCZÓŁ I ŚLIMAKÓW

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, a 24 maja Dzień Ślimaka. Zuchy z 9GZ Wesołe Promyki wybrały się z tej okazji do Wojcieszkowa do Pasieki Jupik oraz sąsiadującej z nią Farmy Ślimaków Helixfarm.

Zdobyły mnóstwo wiedzy na temat rodzajów ślimaków hodowanych w Polsce i zobaczyły niektóre z nich. Dowiedziały się o ich życiu, rozwoju i przeznaczeniu.

Dostały od pana pszczelarza wiele ciekawostek o życiu pszczół i ich roli w przyrodzie. Obejrzały ul i dowiedziały się jaka jest jego budowa. Sprawdziły jakie produkty wytwarzają pszczoły, spróbowały miodu. Mogły z bliska obejrzeć prawdziwy pszczeli rój i rozpoznawały kto należy do pszczelej rodziny. Przebywając w chatce do apiterapii oddychały powietrzem wytworzonym przez pszczoły. A na zakończenie wykonały prace plastyczne o pszczołach.

Składamy podziękowania za serdeczne przyjęcie naszej gromadki w Pasiece Jupik oraz Farmie Ślimaków.

Korzystając z obecności w Wojcieszkowie odbyły spacer po miejscowości. Nie obyło się też w ten ciepły dzień bez pysznych lodów, które zjedli na zakończenie wyprawy.

Opiekę nad zuchami sprawowały: dh Iwona Kołodziej oraz

drużynowa 9GZ Wesołe Promyki dh pwd. Renata Niedziółka