ZUCHOWE ROZGRYWKI SZACHOWE

Na czerwcowej zbiórce zuchowej mieliśmy dziś niecodziennego gościa. Odwiedziła nas pani Iwonka Domańska, która od kilku lat prowadzi w naszej szkole zajęcia szachowe.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się skąd pochodzi ta królewska gra i jaka była jej historia. Rozpoznawaliśmy figury szachowe i poznawaliśmy ich ruchy na szachownicy. Okazało się, że większość zuchów uczęszcza na zajęcia szachowe, więc wspólnie opowiedziały o zasadach gry. Następnie pani zaproponowała rozegranie kilku partii. Zuchy, które już umiały grać w szachy chętnie dzieliły się wiedzą i umiejętnościami z nowicjuszami w tej dziedzinie.

Wszyscy obecni na zbiórce zdobyli zuchową sprawność: SZACHISTA.

Gratuluję zuchom i dziękuję pani Iwonie Domańskiej za spotkanie z zuchami.

Drużynowa 9GZ dh pwd. Renata Niedziółka