Wizyta z aptece

28 listopada uczniowie klasy III”A” wybrali się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty. Pani farmaceutka opowiedziała nam o swojej pracy. Wyjaśniła, co to jest recepta, jak ją można zrealizować. Dowiedzieliśmy się jakie lekarstwa oraz witaminy można tu kupić. Pani przypomniała wszystkim uczniom, że leki mogą przyjmować tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Uczniowie dowiedzieli się, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Podczas spotkania nie mogliśmy pominąć tematu miodu. Temat ten jest dla nas bardzo ważny, ponieważ jesteśmy w trakcie realizacji projektu „Życie pszczelej rodziny”. Dowiedzieliśmy się jak ważne i wszechstronne zastosowanie ma miód w lecznictwie, ale także jest częstym składnikiem różnego rodzaju kosmetyków.

Dziękujemy bardzo Paniom za poświęcony czas i za nową wiedzę, którą zdobyliśmy.

Uczniowie klasy III „A”

z wychowawcą

dav
dav
dav
dav