I Ty możesz pomóc!

29 listopada uczniowie klasy III „A” i III „B” uczestniczyli w warsztatach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Celem zajęć było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania

w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie z uwagą obejrzeli film instruktażowy, który krok po kroku prezentował zasady postepowania. Trzecioklasiści poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Utrwalili poznane już wcześniej numery alarmowe: 112, 999.

Pod czujnym okiem nauczycieli ćwiczyli: ocenę stanu poszkodowanego, zastosowanie pozycji bocznej ustalonej oraz jak postępować przy zatrzymaniu oddechu i krążenia. Podczas ćwiczeń praktycznych przy użyciu fantoma uczyli się resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Poznali także sposób stabilizacji kończyn oraz sposoby opatrywania różnego rodzaju ran. Zapoznali się z zawartością apteczki i z zastosowaniem znajdujących się tam rzeczy.

 

Zajęcia uświadomiły nam, że każdy z nas może uratować innym życie.

dav
dav
dav
dav
dav