,,Uczymy się ratować życie”-ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej

We wtorkowe popołudnie 21 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie nauczycieli zespołu matematyczno-przyrodniczego z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zdobytą wiedzą z szeregu szkoleń i kursów podzielił się z nami nasz kolega,  a zarazem nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa Dariusz Dzido.

Zdając sobie sprawę z tego,  iż w obecnym świecie dochodzi coraz częściej do nagłych sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu, warto było dowiedzieć się niezbędnych informacji jak również móc praktycznie poćwiczyć na manekinie oraz z  drugą osobą. Podczas ćwiczeń prowadzący zwrócił szczególną uwagę na:

  • -pozycję boczną bezpieczną
  • RKO- Resuscytację Krążeniowo-Oddechową

Dziękujemy koledze Dariuszowi Dzido za przypomnienie zasad niesienia pierwszej pomocy, jak również zapoznanie z przepisami prawnymi oraz moralnym obowiązku udzielania pomocy.

Zespół matematyczno-przyrodniczy