WAŻNE NUMERY TELEFONÓW

  WAŻNE       NUMERY      TELEFONÓW 

    dla uczniów i rodziców

             W  związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi przypominamy ważne numery telefonów  przydatne w razie zaistnienia niebezpiecznych sytuacji.

  • 112 – numer alarmowy,
  • 985 – Ratownictwo Morskie i Górskie,
  • 986 – Straż Miejska,,
  • 997 – Policja,
  • 998 – Straż Pożarna,
  • 999 – Pogotowie Ratunkowe.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia i rozmowy z życzliwą osobą, czujesz się zagubiony, przestraszony, samotny zadzwoń pod 116 111. Pod tym numerem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu czekają na

Ciebie profesjonaliści gotowi pomóc Ci w rozwiązaniu problemów. Możesz także napisać maila korzystając ze strony www.116111

TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

Jeżeli nie możesz sobie poradzić z problemami w szkole, w relacjach rówieśniczych, czujesz się wyczerpany i zniechęcony do Twojej dyspozycji Rzecznik Praw Dziecka udostępnił

numer 800 12 12 12. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.15-16.15 pod bezpłatną linią telefoniczną czekają na Ciebie specjaliści, którzy wyjaśnią Ci, co masz robić, gdzie udać się po pomoc. W dni wolne od pracy lub po godz. 16.15 możesz przedstawić swój problem na automatycznej sekretarce. Pracownik telefonu oddzwoni następnego dnia.

TUMBOLINIA- 800111123

Linia przeznaczona dla dzieci, nastolatków przeżywających śmierć kogoś bliskiego oraz dla dorosłych-rodziców, opiekunów, nauczycieli, wspierających młodzież w utracie bliskiej osoby. Linia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12.00 do 18.00. Można również zostawić

wiadomość i nr telefonu-pracownicy skontaktują się z Wami

OGÓLNOPOLSKI TELEFON ZAUFANIA NARKOTYKI-NARKOMANIA

Pod numerem 800 190 990 codziennie w godzinach 16.00-21.00 osoby uzależnione od narkotyków oraz ich bliscy mogą uzyskać informacje dotyczące systemu interwencji, leczenia, adresów konkretnych placówek pomocowych, mechanizmów uzależnienia, motywowania do leczenia oraz wsparcia psychologicznego