Tydzień Nauk Ścisłych w klasach 0 – III

W dniach 13 – 17 marca 2023 roku w klasach 0 – III odbył się Tydzień Nauk Ścisłych. Miał on na celu przede wszystkim popularyzację matematyki, fizyki, chemii, biologii i informatyki wśród uczniów. Związany był również z obchodami Światowego Dnia Liczby Pi oraz Dniem Matematyki.

W poniedziałek uczniowie zmagali się z tangramami i sudoku. Powstało wiele ciekawych prac z siedmiu elementów chińskiej układanki. We wtorek wybieraliśmy mistrzów dodawania i odejmowania w klasach I, mnożenia w klasach II oraz mnożenia i dzielenia w klasach III. Środa to dzień eksperymentów. Uczniowie badali różne stany skupienia i wykonywali szereg ciekawych doświadczeń. W czwartek poszczególne klasy przygotowywały plakat na temat uczonego – plakaty możemy podziwiać na korytarzu szkolnym. Piątek to dzień kodowania. Wysiłki pracy uczniów także zdobią korytarz.

To był emocjonujący tydzień. Będziemy go kontynuować za rok!

Zespół Nauczycielek Edukacji Wczesnoszkolnej