Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody od 1993 roku obchodzony jest 22 marca.  Z okazji tak ważnego święta w naszej świetlicy odbyły się zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom jak wielką rolę odgrywa woda w naszym życiu i jak wielkie zagrożenie niesie za sobą jej brak. Podczas zajęć dzieci obejrzały filmy edukacyjne oraz wykonały plakat z ,,Kropelką wody’’ w roli głównej. Świetliczaki dowiedziały się, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Szukały również  pomysłów jak prawidłowo powinno się  korzystać z jej zasobów oraz jak postępować, aby zmniejszyć jej zużycie podczas wykonywania codziennych  czynności. Na koniec zajęć uczniowie wykonali eksperymenty. Światowy Dzień Wody to dobry moment, aby przypomnieć dzieciom, że każdą kroplę wody trzeba szanować! 

Nauczyciele świetlicy