“Z RYBKĄ ZA PAN BRAT” oraz “ZŁAP RYBKĘ” KONKURSY URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Uprzejmie informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie organizuje kolejną edycję konkursów dla dzieci pod nazwą ‘Z rybką za Pan Brat” oraz „Złap rybkę”. Głównym założeniem konkursów jest upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o rybach słodkowodnych żyjących w naturalnym środowisku w stawach, jeziorach, rzekach oraz innych akwenach.

Konkursy mają charakter edukacyjny i mają na celu przedstawienie swoich pasji związanych z rybami i wędkarstwem, a także przybliżenie ciekawych historii, wypraw i przygód oraz podzielenie się wiedzą związaną ze zwyczajami z życia ryb. Mile widziane będzie zaprezentowanie ciekawostek w przedmiotowej tematyce np. które ryby żyją najdłużej, są największe, rzadko występują lub są pod ochroną. Organizowane konkursy przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-15 lat, zamieszkujące województwo lubelskie. Zgłoszenia prac do konkursów należy dokonać na stosownych formularzach w terminie do dnia 31 lipca 2023 r.

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących konkursów prosimy o kontakt z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
tel. 81 44 16 532.

Serdecznie zapraszamy.

Rafał Floras

główny specjalista ds. rybactwa śródlądowego

tel. 81 44 16 532

Oddział Łowiectwa i Ochrony Gruntów Rolnych

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3
20-029 Lublin