ŚWIATOWY DZIEŃ EMOTIKONÓW

19 września 2023 r. w naszej szkolnej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Emotikona. Emotikony to znaczki graficzne, które wyrażają nasze emocje. Znaczek “żółtej buźki” został użyty po raz pierwszy 19 IX 1982 roku o godzinie 11:44 przez profesora Scotta Fahlmana, amerykańskiego informatyka, określanego twórcą emotikona. Od tamtego czasu emotikony przeszły rewolucję. Bardzo często wstawiane są przy pisaniu wiadomości tekstowych, SMS-ów, w komunikatorach, na portalach społecznościowych. Pomagają internautom wyrażać emocje.
Nasi uczniowie tego dnia mieli okazję porozmawiać o swoich uczuciach, emocjach oraz stworzyć własne emotikony odzwierciedlające ich stany emocjonalne. Przypięli je do bluz, koszulek, plecaków i piórników. Żółty kolor wprowadził wszystkich w świetny nastrój.  Dzień Emotikona upłynął w atmosferze życzliwości i radości.

Wychowawcy świetlicy