NARODOWE CZYTANIE 2023

„ – Szczęście wywyższa, szczęście poniża, wszystko na świecie czasowe i przemijające… każda rzecz by woda przepływa, by liść na drzewie żółknie i gnije…”

E. Orzeszkowa „Nad Niemnem”

8 września  nasza szkoła aktywnie włączyła się w 12 odsłonę Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Uczniowie klasy szóstej i siódmej wzięli udział w specjalnie przygotowanym na tę okazję spotkaniu na Placu Niedźwiedzim. Zgromadzona młodzież wspólnie z opiekunami wysłuchała fragmentów odczytanych przez Dyrektora GBP w Adamowie-Iwonę Adamską oraz członków zespołu “Zawsze Razem” działającego przy Filii Bibliotecznej w Woli Gułowskiej. Uczniowie klas trzecich w trakcie swoich zajęć mieli okazję wysłuchać fragmentów zaprezentowanych przez Dyrektora naszej szkoły, panią Annę Bartosiewicz. Czytania fragmentów „Nad Niemnem” można było także wysłuchać w bibliotece szkolnej, gdzie chętnym uczniom czytała pani Beata Wrzosek. Tego dnia swoim młodszym kolegom czytały także uczennice z klasy 7b: Maja Józwik i Wiktoria Kaszubska.

Wszyscy, którzy zapragnęli zagłębić się w losy poznanych bohaterów lektury, mogli odsłuchać wybranych fragmentów utworu Elizy Orzeszkowej, skanując wywieszone na korytarzu szkolnym  quer kody.

Anna Polak