Spotkanie Policjantów z uczniami kl.4-7

11 października 2022 roku uczniowie kl.4-7 uczestniczyli w spotkaniu z policjantami ruchu drogowego mł.asp. Justyną Lendzion i sierż. szt. Mateuszem Wilgosz z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Główny cel jaki przyświecał spotkaniu z uczniami to kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa i przygotowanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach. Policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo na drodze i zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Pani Justyna Lendzion przypomniała uczniom zasady poruszania się rowerem i elektryczną hulajnogą po drodze. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Uczniowie chętnie dzielili się swoją znajomością przepisów, np. dotyczących ruchu pieszych, przewożenia dzieci w samochodzie( w fotelikach, zapiętych pasach), zalet noszenia elementów odblaskowych oraz bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu, którego policjanci używają w codziennej pracy-alkomat i radar pomiaru prędkości.

Spotkanie z policjantami cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania do policjantki.

Anna Wojciechowska