TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W KLASACH IV-VIII

Uczenie się  języków obcych  daje ogromne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie  ta nauka stwarza.  Jeśli w języku  kraju, który odwiedzamy w czasie wakacji, poznamy choć  kilka słów, pozwoli to  nam zawrzeć nowe  znajomości i zyskać nowych przyjaciół. Znajomość języków obcych pozwala także na znalezienie dobrej pracy, lepsze wzajemne zrozumienie  i pokonywanie różnic kulturowych.

Dlatego też, aby jeszcze bardziej zmotywować naszych uczniów do nauki języków, w dniach 26-30 września odbywał się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. Projekt rozpoczął się 26 września, który obchodzony jest w całej Europie jako Europejski Dzień Języków. Korytarze naszej szkoły zostały udekorowane flagami, plakatami oraz hasłami w różnych językach obcych. Na przygotowanym stoisku uczniowie mogli pooglądać i poczytać książki, czasopisma oraz broszury w języku angielskim i niemieckim.

We wtorek królowały na lekcjach gry planszowe oraz gry na tablicy interaktywnej. W środę uczniowie uczestniczyli w wirtualnych podróżach, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy o wybranych krajach anglo- i niemieckojęzycznych. W tym dniu w naszej szkole było bardzo kolorowo, ponieważ uczniowie ubrali się w kolorach flag europejskich.

W czwartek włączyliśmy się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i zachęcaliśmy do sięgania po książki w językach obcych. Podczas zajęć głośno czytaliśmy fragmenty literatury w języku angielskim i niemieckim. Piątek natomiast był dniem muzycznym. Podczas przerw rozbrzmiewały na szkolnym korytarzu piosenki w różnych językach, zaś na lekcjach uczniowie wykonywali ćwiczenia na rozumienie ze słuchu z wykorzystaniem piosenek w języku angielskim.

Uczniowie mieli także możliwość wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze hasło promujące naukę języków obcych. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Karolina Gnyszka, kl. 8b

II miejsce: Emilia Bogusz, kl. 8b

III miejsce: Zofia Kępa, kl. 6a i Magdalena Latoch, kl. 8b

Z języka niemieckiego odbył się konkurs tłumaczeniowy, w którym przyznane zostały następujące miejsca:

I miejsce: Bartosz Wrzosek, kl. 8a

II miejsce: Szymon Józwik, kl. 8a

III miejsce: Emilia Bogusz, kl 8b

Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w obchody Tygodnia Języków Obcych, serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Nauczyciele języków obcych