Pokaz historyczny w naszej szkole

W czwartek 5 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w pokazie historycznym. Przybyły na tę okazję ekspert, opowiadał o przyczynach wybuchu powstań narodowych, ich przebiegu i ostatecznej klęsce Polaków.

Prowadzący spotkanie zaprezentował nam mundury wojskowe, ekwipunek i wyposażenie żołnierzy używane podczas wojen. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się repliki broni, karabiny, pistolety, granaty i bagnety. Ochotnicy mieli szansę osobiście dotknąć i sprawdzić wyposażenie wojska polskiego poprzez przymierzanie hełmów oraz elementów umundurowania żołnierzy. Wybrane uczennice wcieliły się również w rolę sanitariuszek, które opatrywały rannych na polu bitwy żołnierzy. Największą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonej broni.

Maria Młodzikowska kl. 6b