IV ZUCHOWY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY hufca ZHP Łuków

W ostatnią sobotę września sala gimnastyczna szkoły podstawowej w Adamowie stała się miejscem IV Turnieju Zuchowego hufca ZHP Łuków.

Do tego wydarzenia zuchy przygotowywały się na zbiórkach zuchowych oraz wyjazdach wakacyjnych czy treningach.

W szranki stanęło 40 dzieci z  4 gromad zuchowych hufca ZHP Łuków:

  • 2 ŁGZ „Słoneczni Wędrowcy” z Łukowa
  • 9 GZ „Wesołe Promyki” z Adamowa
  • 29 GZ „Armaty Mądrości” z Woli Chomejowej
  • 38 GZ „Kolczaste Jeżyki” z Tchórzewa

Uczestników turnieju i przybyłych gości przywitały serdecznie dyrektor szkoły Anna Bartosiewicz oraz przedstawicielka Komendy Hufca ZHP Łuków dh  pwd. Nina Dudzińska – Chruściel.

Następnie drużynowe Wiola Kuczyńska, Nina Dudzińska –Chruściel, Agnieszka Latoch i Aneta Niewęgłowska przeprowadziły rozgrzewkę sportową.

Zawodnicy zostali podzieleni na trzy równoliczne drużyny rywalizujące ze sobą w różnorodnych zadaniach i konkurencjach sportowych prowadzonych przez instruktorki zuchowe i nauczycielki z Adamowa: Iwonę Kołodziej, Iwonę Ponikowską, Sylwię Dziudzik, Dorotę Turską i Kinge Pawlicką. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w rzutach do celu, biegach z przyborami i przeszkodami, skokach w workach, oraz wielu innych zawodach. Wykorzystywały do działań różnorakie przybory i przyrządy sportowe i animacyjne. Zuchy wykonywały w patrolach także zadania sprawnościowe i zręcznościowe, za co otrzymywały potwierdzenie na karcie patrolu. Dużą popularnością cieszyło się jak zwykle przeciąganie liny, a jako nowość- układanie wieży i zabawy z chustą animacyjną.

Znalazł się również czas na posiłek regeneracyjny, integrację gromad, wzajemne poznanie się, wykonywanie przypinek.

Finałem rozgrywek było wręczenie nagród wszystkim gromadom zuchowym i drużynowym, którymi były zestawy gier planszowych dla każdej z przybyłych drużyn.

Koordynatorem i organizatorem turnieju była drużynowa 9GZ Wesołe Promyki dh pwd Renata Niedziółka ze wsparciem dh Iwony Kołodziej i dh Iwony Ponikowskiej.

Podziękowania za pomoc w organizacji i przebiegu imprezy należą się także opiekunom, instruktorom, nauczycielom oraz rodzicom przybyłych zuchów a także bibliotece gminnej w Adamowie.

Jesteśmy wdzięczni władzom samorządowym Adamowa i Łukowa za finansowe wsparcie turnieju, a dyrekcji szkoły za udostępnienie hali i obiektów sportowych.

 

Dh pwd Renata Niedziółka