Grupa 0a i 0b z wizytą u weterynarza

W dniu 21 maja 2024r. dzieci z grupy przedszkolnej 0a i 0b w ramach projektu „Jestem małym przyjacielem przyrody” odwiedziły przychodnię weterynaryjną „Eskulap” w Adamowie.

Celem wycieczki było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie jak najwięcej wiedzy na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami domowymi. Lekarz weterynarii pani Paulina przekazała nam wiele cennych wiadomości dotyczących zdrowia naszych pupili m.in. o prawidłowym odżywianiu, szczepieniach i odrobaczaniu zwierząt. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały gabinet weterynaryjny i dowiedziały się na czym polega praca weterynarza.

Poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt, miały możliwość sprawdzić co się kryje pod mikroskopem. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach sala operacyjna, w której są przeprowadzane zabiegi. Pani weterynarz wyjaśniła do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Uczniowie brali bardzo aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawali pytania pani Paulinie.

Na zakończenie największą atrakcją przygotowaną przez panią Paulinę było spotkanie z królikami. Dzieci mogły je pogłaskać, dowiedzieć się co jedzą oraz zaobserwować ich zachowanie.

 

Marta Alikowska

Weronika Młodzikowska