DZIEŃ PAPIESKI W ŚWIETLICY

Z okazji XXIII Dnia Papieskiego, który przypadał 16 października, świetlica szkolna realizowała tematykę Wielki Polak – Jan Paweł II. Uczniom przybliżony został życiorys Jana Pawła II oraz ciekawostki z Jego życia. Przypomnieliśmy sobie Jego dzieciństwo, młodość, okres dorastania i dojrzewania do bycia człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, uduchowionym, dostrzegającym samą miłość i dobroć w drugim człowieku. Dzieci uważnie oglądały albumy i pamiątki z wizerunkiem Papieża Polaka oraz chętnie kolorowały portret Jana Pawła II. Świetliczaki z uwagą obejrzały film edukacyjny o polskim Papieżu. Działania, które podejmowaliśmy rozbudziły na nowo tęsknotę za człowiekiem, który był i nadal jest nam bardzo bliski, a dla wielu osób na całym świecie stał się autorytetem.

Wychowawcy świetlicy