XXIII DZIEŃ PAPIESKI- „CYWILIZACJA ŻYCIA”

„Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia” – to hasło obchodzonego 15 października 2023 r. Dnia Papieskiego. Świętowanie XXIII Dnia  Papieskiego  odbywało się w przeddzień 45 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas nr.7 dając świadectwo łączności z osobą i nauczaniem Papieża Jana Pawła II  przeprowadzili przykościelną zbiórkę na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Zebrane fundusze, jak co roku przyczyniają się do wsparcia zdolnej i nie zamożnej młodzieży w ich drodze edukacyjnej. Podopieczni Fundacji  nazywani są  „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za świadectwo bezinteresownej   miłości!

 

                                                                                                Opiekunowie SKCaritas