Dzień Małego Ekologa – Dzień zielony

25 stycznia w naszym Przedszkolu odbył się „Dzień Małego Ekologa”. Przedszkolaki z grupy najmłodszej doskonale wiedzą, jak należy dbać o planetę Ziemię. Mają świadomość, jak ważne jest oszczędzanie wody, segregacja odpadów, czy stosowanie toreb ekologicznych. W tym dniu wspólnie sadziliśmy kwiatki, rozpoczęliśmy hodowlę fasolki. Dzieci wysłuchały i obejrzały inscenizację wiersza pt. „Sznurek Jurka”, następnie podjęły się zadania  segregowania śmieci do odpowiednich pojemników. Wysłuchały wiesza pt. „Jak dbać o Ziemię?” oraz szukały ciekawych miejsc na globusie. Wspólnie zrobiliśmy dwa eksperymenty „Zaczarowany balon” oraz „Pienisty potwór”. Na zakończenie naszego zielonego dnia Przedszkolaki zjadły galaretkę z owocami. Głównym celem naszych działań było utrwalenie wiedzy ekologicznej.

Zachęcamy wszystkich, dużych i małych do dbałości o środowisko!!!

Magdalena Smarż