Alicja III w Finale Ogólnopolskim w Łodzi

Z wielką pewnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Alicja Dzido w dniach 15-16 czerwca 2024 roku w Łodzi startowała w XXX Ogólnopolskim Finale „Czwartków lekkoatletycznych”. Zawody przeznaczone dla uczniów klas 6 i młodszych szkół podstawowych, które zainicjował najszybszy Polak – rekordzista Polski na 100m -10.00s  Pan Marian Woronin.

Impreza odbyła się w samym centrum Polski na stadionie AZS Łódź z wielkim rozmachem i zainteresowaniem wśród startujących jak i gospodarzy. Do Łodzi przybyło ponad 2 tysiące młodych zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Alicja jak już wcześniej pisaliśmy awans wywalczyła w konkurencji skoku w dal w kategorii klas 5.

Pierwszego dnia o godzinie 15 przy upalnej słonecznej pogodzie odbyły się eliminacje w których to udział wzięło 59 zawodniczek spośród których najlepsza 12 awansowała do niedzielnego finału- z 8 wynikiem awansowała Alicja skacząc na odległość 4.59 m.(z bardzo małymi stratami do 4 miejsca-6cm).

Niedziela rano bo godzinę 10.30 za taką uznać trzeba to już inna bajka, deszcz, dość chłodno ok.17 stopni, a tu skakać trzeba, ale dla naszej Alicji żadna pogoda straszna nie jest. Solidna rozgrzewka, odprawa na bramce do wyprowadzenia, mierzenie rozbiegu, wskazówki od trenera i do boju.

Ala na listach startowych skacze jako 5.

Warunki trudne a wiatr kręci to w plecy to w twarz a ponadto ciągle pada, co skłoniło trenera do wydłużenia rozbiegu o 1 stopkę. I to był strzał w dziesiątkę, pierwsza kolejka udany choć na centymetry zaliczony skok na medalową jak się później okazuje odległość 4.76 m co jest nowym rekordem życiowym Alicji. Wyniki ten dał awans do ścisłego finału -8 zawodniczek z trzecim rezultatem. Tak więc 4 próbę Alicja wykonywała jako 3 od końca , znów bardzo daleko 4.69.

Najwięcej emocji przyniosła jak to często w skokach długich bywa 6 kolejka.

W której to dziewczyny zajmujące miejsca za Alicją skakały coraz lepiej skacząc 4.71-6 miejsce- 4.72-5 miejsce, 4.72- 4 miejsce. Tak więc przed szóstym skokiem wiadomo już było że brązowy medal powędruje do uczennicy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Adamowie -Alicji Dzido.

 

Nad przygotowaniem i przebiegiem czuwał nauczyciel, a zarazem trener tejże szkoły Dariusz Dzido.

 

Reasumując gratulacje i wielkie brawa 👏💪

oplus_32
oplus_32
oplus_2
oplus_2
oplus_32
oplus_34