WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO LUBLINA

W dniu 19 maja 2023 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką p. Doroty Turskiej, p. Bożeny Osial i p. Iwony Domańskiej uczestniczyli w wycieczce do Lublina.

Pierwszym punktem programu były warsztaty Czekoladowa Solidarność w Galerii Handlowej Olimp. Dzieci zanurzyły się w słodkim świecie czekolady, wysłuchały skąd wzięła się czekolada, poznały jej historię i obejrzały prezentację o czekoladzie. Zobaczyły i trzymały w rękach owoc kakaowca. Degustowały różne rodzaje czekolady. Po dawce słodkiej wiedzy nastąpiła część praktyczna warsztatów. Dzieci zaprojektowały i dekorowały własną czekoladę. Czekoladowe dzieła zabrały do domu. Na koniec każdy z małych cukierników otrzymał dyplom Czekoladowego Mistrza potwierdzający uczestnictwo w zajęciach. Warsztaty dały dzieciom dużo radości z możliwości tworzenia własnej czekolady.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Rozrywki dla dzieci „Koziołek”. Niezwykłą frajdą okazała się tam ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Pobyt w sali zabaw szybko dobiegł końca. Dzieci pełne niezapomnianych wrażeń i emocji wsiadły do autobusu, by  dojechać do Domu Koziołka Lubelskiego. Tam przywitała nas prowadząca koza Urszula, która w bardzo zabawny sposób opowiadała historie o Lublinie. Pierwszaki dowiedziały się skąd wziął się kozioł w herbie miasta, własnoręcznie wykonały dawną pieczęć Lublina oraz w tajemniczej grocie wybrały magiczny prezent. Następnie mieliśmy możliwość spacerować Starym Miastem Lublina. Niewątpliwą atrakcją było wykonanie grupowego zdjęcia. Po tak intensywnym dniu nie zabrakło posiłku w restauracji.

Podczas drogi powrotnej do Adamowa nie było widać zmęczenia na twarzach pierwszaków,  a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom jeszcze przez następne dni…

                                                                                                    D. Turska, B. Osial