Wycieczka do Lublina

26 maja uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Lublina.

Pod czujnym okiem pani przewodnik wyruszyliśmy w podróż śladami przeszłości. Pierwszym punktem programu był Zamek. Jak sugeruje już sama nazwa – budowla ta służyła niegdyś polskim królom, ale nie tylko. Na przestrzeni wieków była też siedzibą wojsk, a nawet więzieniem. Mogliśmy także podziwiać piękne widoki miasta z wieży zamkowej, która jest jednym z najstarszych zabytków na Lubelszczyźnie.

Następnym punktem naszej wycieczki było Regionalne Muzeum Cebularza. Poznaliśmy legendę związaną z tradycyjnym lubelskim przysmakiem. Zgodnie z opowieścią pierwszego cebularza, ze skromnych zapasów upiekła Esterka strudzonemu wędrowcy. Tym gościem okazał się sam król Kazimierz Wielki. Podczas spotkania poznaliśmy przepis na lubelski placek, a także mieliśmy możliwość samodzielnego przygotowania wypieku. Wielozmysłowe doznania przyniosły nam wiele satysfakcji.

Ostatnim lecz zarazem najbardziej wyczekiwanym momentem wycieczki była wizyta w Escape Room „Let Me Out”. W różnych tematycznie pokojach np. Sherlock Holmes, Grobowiec Faraona, Klątwa Majów czy Diabelski cyrk na uczniów czekały różnego rodzaju zagadki, których sukcesywne rozwiązywania przybliżało do osiągnięcia zamierzonego celu. Pokoje pełne tajemnic dostarczyły nam wyjątkowych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Zmęczeni lecz pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do domu.

Uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami.