Wizyta u weterynarza

Dnia 24 października dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną dzięki uprzejmości pracowników odwiedziły klinikę weterynaryjną ,,Eskulap” znajdującą się w pobliżu szkoły. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształcenie podstaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadamianie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są istotami żywymi, które też chorują, cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki wraz z ich wyposażeniem potrzebnym i niezbędnym do badania. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiła profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt.

Wychowankowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawali pytania zwłaszcza te dotyczące, opieki i hodowli zwierząt domowych, a Pani doktor z cierpliwością udzielała na nie wyczerpujących odpowiedzi.

 Ta wycieczka uświadomiła  dzieciom, że praca ze zwierzętami jest trudna, ale sprawia również dużo przyjemności.

Składamy serdeczne podziękowanie Pani Paulinie Golba za pomoc w organizacji wycieczki,  a Pani Weterynarz za tak miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu mimo wielu obowiązków.

Wychowawcy świetlicy