WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE KLAS TRZECICH

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, więc trzecioklasiści czas oczekiwania spędzają na różnorodnych aktywnościach z nimi związanych. W okresie Adwentu dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej, odwiedził je Mikołaj, śpiewały kolędy, poznawały tradycje i zwyczaje.

Uczniowie obu klas spotkali się również na wspólnych warsztatach świątecznych.

Dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń wykonały  przepiękne stroiki. Do ich zrobienia wykorzystały elementy naturalne, gałązki drzew iglastych, bombki, świece, ozdoby i wstążki. Przy dźwiękach kolęd ochoczo pracowały nad swoim dziełem. Efekt wysiłku i pomysłowości zadowolił małych twórców.

Stroiki ozdobiły klasowe spotkania opłatkowe, podczas których dzieci dzieliły się opłatkiem, składały życzenia, śpiewały kolędy, spożywały przygotowanie przez rodziców ciasta.

Wykonane podczas warsztatów dekoracje staną na wigilijnym stole w domach uczniów.

 

Renata Niedziółka, Sylwia Dziudzik

dav
dav

dav

dav