ŚWIĄTECZNE WARSZTATY KULINARNE

Zuchy z 9GZ i uczniowie klas 4, którzy przygotowują się do wejścia w szeregi harcerskie spotkali się 20 grudnia na warsztatach kulinarnych.

Efektem ich pracy były samodzielnie wykonane pierniki. Najpierw odczytały przepis, przygotowały składniki, a następnie obserwowały wyrabianie ciasta. Przy pomocy druhen i uczennic szkoły kucharskiej wałkowały i wykrawały ciasteczka. Wykorzystały foremki w świątecznych kształtach: choinek, Mikołajów, gwiazdek, bombek. Pierniki wędrowały następnie do piekarnika, a po upieczeniu- na tace. Przestygnięte ciasteczka dzieci ozdabiały lukrem w świąteczne motywy.

Nie obyło się bez próbowania wypieków J

Gotowe pierniki dzieci zabrały do domów, aby podzielić się smacznymi ciasteczkami z rodziną.

 

Dh Renata Niedziółka, dh Iwona Ponikowska