„Uczę się ekologii w praktyce”

„Uczę się ekologii w praktyce” – wycieczka klas IV do gospodarstwa ekologicznego
W ramach projektu „Mój EKO – logiczny talerz” 28 września 2023 r. uczniowie klas IV wraz z opiekunami p. Iwoną Zdunek, p. Anną Wojciechowską i p. Karoliną Alikowską odwiedzili gospodarstwo ekologiczne, gdzie poznali jego funkcjonowanie oraz tajniki hodowli ekologicznych warzyw, owoców i innych produktów spożywczych. Dzieci mogły zobaczyć i usłyszeć z najbardziej kompetentnych ust o zasadach produkcji zdrowej żywności. Zainteresowanie wzbudziły metody przetwarzania plonów na smaczne, ekologiczne produkty.  Do gustu przypadły dzieciom także długie rzędy krzewów malin i aronii, z których można było skosztować pysznych owoców. Uczniowie obejrzeli szklarnie pełne warzyw, zadawali również wiele ciekawych pytań. Sporo z nich dotyczyło sposobów ekologicznego przetwarzania, uprawy warzyw i owoców. Była to żywa lekcja ekologii w praktyce.
Karolina Alikowska