TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W KLASACH IV-VIII

W dniach 25-29 września odbywał się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych, którego celem było przypomnienie uczniom, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych. 26 września obchodzony jest w całej Europie jako Europejski Dzień Języków. Korytarze naszej szkoły zostały udekorowane flagami oraz plakatami zawierającymi ciekawostki o różnych językach obcych. Na drzwiach klas pojawiły się kody QR, które pozwalały na odsłuchanie podstawowych zwrotów w wielu europejskich językach. Na przygotowanym stoisku uczniowie mogli pooglądać i poczytać książki, czasopisma oraz broszury w języku angielskim i niemieckim.

Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali quizy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, oglądali filmiki przybliżające im kulturę krajów anglo- i niemieckojęzycznych, słuchali piosenek w różnych językach oraz próbowali rozpoznać usłyszany język. Wykonywali ćwiczenia na rozumienie ze słuchu z wykorzystaniem piosenek w języku angielskim.

W piątek włączyliśmy się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i zachęcaliśmy do sięgania po książki w językach obcych. Podczas zajęć głośno czytaliśmy fragmenty literatury w języku angielskim i niemieckim.

Uczniowie wzięli także udział w loterii z języka niemieckiego, w której mogli sprawdzić swoje umiejętności z tego języka oraz wygrać atrakcyjne nagrody.

Podczas Tygodnia Języków Obcych nie zabrakło również ciekawych konkursów.

W konkursie poprawnej wymowy łamańców językowych „ Tongue Twister Competition” najlepsi okazali się: Joanna Wysokińska z kl. 5a, Maria Młodzikowska z kl. 6b, Szymon Wolski z kl. 6a, Oliwia Balou z kl. 4b oraz Maja Józwik z kl. 7b.

Największą wiedzą na temat Wielkiej Brytanii w konkursie na portalu Kahoot wykazali się: Michał Wierzbicki z kl. 5a, Zofia Dziudzik z kl. 6b, Filip Peczko z kl. 8a,

Z języka niemieckiego uczniowie klasy 8a wzięli udział w konkursie filmowym i uzyskali następujące wyniki:

I miejsce: Andżelika Baran, Dorota Biaduń, Bartłomiej Sokołowski

II miejsce: Aleksander Rudziński

III miejsce: Rafał Sokołowski

 

Odbył się również konkurs plastyczno-językowy na plakat z hasłem promującym naukę języków obcych, którego wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Dawid Szczygielski, kl. 5b

II miejsce: Maja Rudzińska, kl. 8a

III miejsce: Jakub Grzechnik, kl. 5a

 

Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w obchody Tygodnia Języków Obcych, serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Nauczyciele języków obcych