Światowy Dzień Sztuki

Dnia 17 kwietnia w szkolnej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Sztuki.  To międzynarodowe święto na całym świecie obchodzone jest 15 kwietnia, w dzień urodzin jednego z najwybitniejszych twórców w historii Leonarda da Vinci– malarza, rzeźbiarza, matematyka, filozofa i wynalazcy. Na całym świecie w tym dniu promuje się wszelką aktywność twórczą, odbywają się pokazy, wystawy, warsztaty, konkursy. Nasza społeczność świetlicowa również aktywnie promowała sztukę. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest sztuka i dlaczego jest tak ważna, poznały też jej rożne formy. Krótki filmik edukacyjny przybliżył dzieciom postać artysty Leonarda da Vinci i jego najsłynniejsze dzieła. Kreatywne zajęcia plastyczne z wykorzystaniem masy solnej pozwoliły dzieciom wyzwolić duszę artysty i uruchomić własną pomysłowość. Podczas zajęć powstały prawdziwe dzieła sztuki użytkowej i dekoracyjnej, a nasza sala świetlicowa na ten czas, stała się pracownią artystyczną.

 

Wychowawcy świetlicy