Spotkanie z policjantem- ,,Bezpieczeństwo dzieci na drogach’’

4 października 2022r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji z

Wydziału Ruchu Drogowego w Łukowie. Jego celem było wyrobienie prawidłowych

nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie uczniom z jakimi zagrożeniami mogą się

spotkać. Funkcjonariusze pomagali w ten sposób w przygotowaniu uczniów, do świadomego

i odpowiedzialnego korzystania z dróg.

Na spotkaniu ze stróżami prawa omawiane były tematy związane z:

  • podstawowymi przepisami i zasadami ruchu drogowego niezbędnymi do prawidłowego korzystania z dróg publicznych przez pieszych,
  • rodzajami zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z ruchem kołowym i pieszym, w tym sposobami unikania wypadków przez dzieci,
  • zasadami poruszania się na rowerach, hulajnogach, deskorolkach, rolkach.

Przedstawili zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się po drogach w drodze do szkoły i powrotnej. Zwrócili uwagę na właściwe i bezpieczne zachowanie w autobusach podczas dojazdów do szkoły i na wycieczkach. Uczulili na bardzo ważny element zwiększający bezpieczeństwo na drodze, jakim jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dotyczy to maluchów w wieku do 12 lat nieprzekraczających 150 cm wzrostu. Dzieci nie posiadające karty rowerowej, a dotyczyło to wszystkich uczestników spotkania, nie mogą samodzielnie korzystać z jezdni. Przypomnieli najmłodszym kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby na drodze nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Za pomoc w zorganizowaniu spotkania dziękujemy naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego w Łukowie – panu Krzysztofowi Golbie.

Zespół Nauczycieli Klas I- III