Ratujemy i Uczymy Ratować

W II półroczu roku szkolnego 2023/2024. w klasach I-III oraz oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia profilaktyczne  z wykorzystaniem fantomów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadziły nauczycielki B.Osial i D.Turska.  Uczniowie z najmłodszych klas obejrzeli film animowany „Doktor Kręciołek” przedstawiający kolejność czynności ratujących życie. Uczestnicy zajęć uczyli się jak sprawdzać przytomność, wezwać pomoc, sprawdzić oddech, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, wykonać oddechy ratownicze, uciśnięcia klatki piersiowej. Przekazana  uczniom wiedza  została umiejętnie ugruntowana i wykorzystana podczas działań praktycznych. Uczestnicy zajęć pod kierunkiem  instruktorek z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli na fantomach WOŚP.

Mamy nadzieję ,że kontakt z osoba potrzebującą pomocy nie spotka się z obojętnością i bezradnością nawet u tych najmniejszych..

                                                                                                                B.Osial,  D.Turska