Rajd rowerowy z historią w tle

Korzystając ze sprzyjającej aury 6 października 2022r. uczniowie klasy 6 A wyruszyli na rajd rowerowy do znajdującego się nieopodal Adamowa – Józefowa Dużego. Po przebytej trasie uczestnicy najpierw poznali historię odwiedzanego miejsca martyrologii i zapalili znicz w miejscu, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający wydarzenia z  14 kwietnia 1940 r. To właśnie tu doszło do masowego mordu, w wyniku którego śmierć poniosło 217 osób. Dokonano go w odwecie za zamordowanie na tle rabunkowym rodziny kolonisty niemieckiego Adolfa Kasnera. Kolejnym punktem zorganizowanego rajdu było ognisko, po którym uczniowie wspólnie spędzili czas rozgrywając mecz piłki nożnej oraz sprawdzając swoje umiejętności na pobliskim placu zabaw. Ognisko wraz ze słodkim poczęstunkiem przygotowali państwo Sokołowscy, za który serdecznie dziękujemy.

A. Polak