Rajd rowerowy do Woli Gułowskiej śladami Gen. Franciszka Kleeberga

W dniu 23 maja 2024 klasa VIB wraz z opiekunami p. Karoliną Alikowską i p. Sławomirem Biadunem wzięła udział w rajdzie do Woli Gułowskiej śladami Gen. Franciszka Kleeberga.
Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. Muzeum poświęcone jest ostatniej bitwie kampanii wrześniowej 1939 r.  Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik multimedialnych poczuliśmy atmosferę tamtych dni. Zobaczyliśmy, usłyszeliśmy i dotknęliśmy historii w formie oferowanej przez jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Dziękujemy pani przewodnik za wyjątkową lekcję historii.
Zwiedziliśmy również Sanktuarium OO. Karmelitów Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września, a także uczciliśmy miejsca pamięci poległych m. in. kwaterę poległych żołnierzy SGO „Polesie” w Turzystwie, pomnik upamiętniający miejsce śmierci mjr Michała Bartuli oraz pomnik powstańców styczniowych na Kobylczyku.
Rajd miał na celu pielęgnowanie narodowych tradycji, poznanie historii naszego regionu i miejsc pamięci poległych, a także integrację zespołu klasowego przy wspólnym ognisku.
K. Alikowska