Pierwszy Rajd Martyrologii Poległych Lubelszczyzny

19 września bieżącego roku reprezentanci naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w Pierwszym Rowerowym Rajdzie Martyrologii Poległych Lubelszczyzny wiodącym z Kocka do Adamowa. Jego organizatorem był Dom Kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku, a patronat objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.  Na szlaku upamiętniającym poległych w kwietniu 1940 r. oraz we wrześniu 1942 r. w – Talczynie, Nowinach, Bronisławowie Dużym, Józefowie Dużym i Zakępiu zapalono znicze oraz przekazano najważniejsze informacje o historii odwiedzanych miejsc martyrologii. W ocenie uczestników, była to doskonała okazja sprawdzenia własnej kondycji fizycznej, poznania najbliższej okolicy, jej walorów przyrodniczych oraz historii. W rajdzie wraz z młodzieżą, nauczycielami i przedstawicielami władz uczestniczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

A. Polak