Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole!!!

21 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Adamowie wesoło i z humorem obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Ten dzień w naszej szkole był dniem ,,wiosennego luzu”. Uczniowie do szkoły przyszli bez plecaków, a książki i zeszyty mogli przynieść w dowolnie przygotowanej ,, torbie”. W tym dniu na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej zajęcia prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego według koncepcji i pomysłu uczniów. Po trzech godzinach uczniowie kl.4-8 wraz z nauczycielami udali się na dużą salę gimnastyczną. Tam rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny przygotowane przez organizatorów- Zespół Matematyczno-Przyrodniczy.

Impreza rozpoczęła się krótkim wprowadzeniem przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego i utworem muzycznym w wykonaniu szkolnego chóru. Po występie przyszedł czas na ,,Turniej zabaw ruchowych” kl. IV-V i kl.VI-VII. W kategorii kl. IV-V wygrała kl.5a, a w kategorii kl.VI-VII wygrała kl. VIIb.  O klasach młodszych  organizatorzy również pamiętali i konkurencje sportowe zorganizowali. Rywalizacja wśród klas była niesamowita. Uwieńczeniem całej imprezy był mecz ,,Siatkówki” uczniowie vs nauczyciele. W tej konkurencji lepsi okazali się nauczyciele.

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę. Mam nadzieję, że ,,pierwszy dzień wiosny” dostarczył wszystkim wiele radości oraz stał się źródłem wielu przeżyć i satysfakcji wszystkich uczestników. Niech zostanie on na długo w naszej pamięci.

 

Anna Wojciechowska

 

Pierwszy Dzień Wiosny 2024 (youtube.com)