Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

Dnia 11 maja 2023r. dzieci komunijne wraz z Rodzicami udały się na pielgrzymkę dziękczynną do Kodnia, Kostomłot, Piszczaca i  Pratulina.  W Kodniu wysłuchały historii obrazu, a po niej uczestniczyły we Mszy Świętej, którą odprawił ks. Mateusz Pasek.  Następnie pielgrzymi zwiedzali piękne ogrody pod okiem pani przewodnik.                                                                                                                    

Kolejnym punktem były Kostomłoty  – Cerkiew pw. Świętego Nikity Męczennika . Tam ks. Piotr pięknie opowiadał o historii tego miejsca i o zwyczajach tego kościoła. Po tym pielgrzymi udali się kościoła w Piszczacu.  Następnie pątnicy udali się do Pratulina na pyszny obiad w Domu Pielgrzyma, a po nim ks. Jacek – Proboszcz tej parafii poopowiadał dzieciom o kościele.  W drodze powrotnej wszyscy udali się do Mc Donalda na zestawy i lody.  Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni o 21  do Adamowa. Całą drogę uświetniał modlitwą i śpiewem ks. Mateusz.

                      Jolanta Kuźma, Grażyna Sitarska i ks. Mateusz Pasek