PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 21 kwietnia 2023 r. w Przedszkolu im. Misia Uszatka odbyła się uroczystość  „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami były Dzieci z grupy „3-latki”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice, Pani Dyrektor, Pan Marek nauczyciel rytmiki oraz grupy przedszkolne z Wychowawcami. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez Wychowawcę i Dzieci oraz niespodzianką od grup 4 i 5–latków. Następnie Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed tak wielką publicznością Dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Maluszki pięknie śpiewały piosenki przy akompaniamencie muzycznym Pana Marka „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Miś pluszowy”, „Pięć paluszków”, recytowały wiersze „Mam trzy latka..”, „Magiczne słowa”, improwizowały ruchem do piosenek „Do przedszkola idzie maluch”, „Tu paluszek”, „Do przodu krok” oraz zaprezentowały układ ruchowy z kolorowymi chustami do piosenki „Wszystkie dzieci nasze są”. Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie:

Być dobrymi przedszkolakami – przyrzekamy!

Zawsze słuchać swoich pań i mamy – przyrzekamy!

Grzecznie bawić się i fikać – przyrzekamy!

Wszystko zjadać z talerzyka – przyrzekamy!

Od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami – przyrzekamy!

Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie kredki przez Panią Dyrektor na ramieniu każdego Przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia Dzieci otrzymały dyplomy, kuferki słodkości oraz upominki od Starszaków. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie dziękuję wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Dyrekcji, całej społeczności przedszkolnej za liczny udział w uroczystości i wspólną zabawę!

Magdalena Smarż