Ogólnopolska Zbiórka Żywności „TAK. POMAGAM !”

9 marca 2024 roku Szkolne Koło Caritas nr.7 w Adamowie uczestniczyło w Ogólnopolskiej  Zbiórce Żywności „TAK.POMAGAM!”. We współpracy z Caritas Diecezji Siedleckiej  wolontariusze Caritas pod kierunkiem opiekunów: B.Osial, G.Sitarskiej, J. Mizak-Ponczek przeprowadzili akcję publicznego zbierania żywności w miejscowych sklepach : Biedronka, Topaz, Groszek, Euro.

W wielkopostnej  zbiórce żywności wzięło udział 33 wolontariuszy Caritas . Uczestnicy tej  akcji  z dużym zaangażowaniem wypełniali powierzone zadania, rozdawali ulotki oraz zbierali  produkty z długim terminem przydatności do spożycia . W tegorocznej akcji  zebrano prawie 310 kg żywności. Ze zgromadzonych artykułów przygotowano łącznie 20 świątecznych paczek. Pomoc w takiej formie otrzymały rodziny i osoby będące w trudnej sytuacji materialnej. Mamy nadzieję, że zbliżające się Święta Wielkanocne będą dla obdarowanych o wiele radośniejsze. Serdeczne dziękujemy darczyńcom, właścicielom sklepów, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w akcję !

Opiekunowie  SKC nr.7