Międzyszkolny Turniej Szachowy Szkół Sienkiewiczowskich 2024

W dniu 04.06.24r. odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy Szkół Sienkiewiczowskich 2024 w Okrzei. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół w Okrzei we współpracy z Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Towarzystwo Szachowe „Husaria” z Puław. Do rywalizacji przystąpiło 124 uczniów z 5 szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza: Szkoła Podstawowa w Goździe, Szkoła Podstawowa w Okrzei, Szkoła Podstawowa w Skrudkach, Szkoła Podstawowa w Pilawie i Szkoła Podstawowa w Adamowie. Celem turnieju była integracja wokół Patrona Szkoły Henryka Sienkiewicza – pasjonata gry w szachy oraz wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników szkół sienkiewiczowskich. W sportowej rywalizacji na dystansie 7 rund rozegranych systemem szwajcarskim z naszej szkoły uczestniczyło 19 uczniów klas I-III i 5 uczniów klas IV-VII. Pomimo wielu potknięć, niespodziewanych zwrotów akcji, fantastycznych zagrań oraz hspektakularnych pojedynków udało się wyłonić laureatów zawodów w poszczególnych kategoriach.

Największe sukcesy naszej szkoły :

II miejsce Jan Szczepaniak – kl.IIIa w klasyfikacji chłopców klas I-III

III miejsce – Gabriela Kaszubska –kl.IIIa  w klasyfikacji dziewcząt klas I-III

 

I miejsce Klasyfikacji Drużynowej klas I – III

Jan Szczepaniak kl. IIIa,

Aleksander Guz kl. IIIa,

Fabian Wierzchowski kl. IIIa,

 

I miejsce – Julia Dzido kl.VIIb w klasyfikacji dziewcząt  klas  IV- VIII

II miejsce – Lena Witek kl.IVa w klasyfikacji dziewcząt  klas  IV-VI

II miejsceJoanna Knaziak kl.VIb w klasyfikacji dziewcząt klas IV – VIII

 

III miejsce Klasyfikacji Drużynowej klas IV-VIII

Julia Dzido kl.VIb,

Joanna Knaziak kl.VIb

Bartosz Chmielewski kl.IVa

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, medale i nagrody.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za udział i wspaniałą grę, a zwycięzcom Gratulujemy!!!

ŻYCZYMY WSZYSTKIM DALSZYCH SUKCESÓW!

Iwona Domańska