MICKEY MOUSE DAY

Myszka Mickey to postać znana na całym świecie. Lubią ją nie tylko dzieci, ale również dorośli, jest bohaterem licznych kreskówek Walta Disneya. 18 listopada obchodzi swoje urodziny i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Mickey, czyli Mickey Mouse Day. Z tej okazji świetlica przez cały tydzień organizowała zajęcia z motywem kultowej myszy. Świetliczaki jako jej fani stworzyły specjalny kącik poświęcony Myszce Mickey i Minnie, w którym znajdowały się pluszaki, puzzle, książeczki z bajkami, gry i prace plastyczne z myszką w roli głównej. Każdy dzień był wielką niespodzianką. Dzieci kolejno wykonywały różne zadania: malowały plakat, wykonały prace plastyczne przedstawiające myszkę Mickey i Minnie, stworzyły girlandę z wyciętych wcześniej rekwizytów, wspólnie wykonaliśmy sylwetki myszek i udekorowaliśmy nimi salę świetlicową. Wielką popularnością cieszyły się kolorowanki. Na zakończenie świetliczaki miały okazję uczestniczyć w seansie bajkowym oczywiście z Myszką Mickey w roli głównej. To był tydzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

Wychowawcy świetlicy