DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada jest obchodzony Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

W naszej szkole wśród młodszych uczniów również obchodzimy ten dzień. Kilka dni wcześniej została przygotowana poczta życzliwości, do której uczniowie wrzucali kartki z pozdrowieniami dla kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników obsługi. Kolorem dnia życzliwości był żółty, więc do szkoły dzieci przyszły ubrane na żółto. W klasach odbyły się rozmowy na temat bycia miłym i życzliwym ze zwróceniem uwagi na fakt, jak ważny jest uśmiech. Uczniowie wykonali także plakaty.

Był to naprawdę sympatyczny dzień  J

Nauczycielki Zespołu klas 0-III