Konkurs profilaktyczny “Życie masz tylko jedno”

W grudniu, jak co roku odbył się konkurs profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa w szkole, w sieci, ruchu drogowym, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdrowego stylu życia skierowany dla klas IV – VIII. Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, podnoszenie świadomości uczniów nt. zachowań ryzykownych i bezpieczeństwa.

Każda klasa przygotowała również plakaty pod hasłem: „Gorzki smak cukru”, które zdobiły korytarz szkolny.

 

Zwycięzcy konkursu wiedzowego:

I miejsce – Maja Józwik-  klasa VIIb

II miejsce – Kamil Sokołowski- klasa Vb

III miejsce – Tymoteusz Ochnik – klasa VIa

 

Udział wzięli również:

Lena Zielińska – klasa IVa

Lena Witek – klasa IVb

Jakub Grzechnik – klasa Va

Zofia Dziudzik – klasa VIb

Kuba Mućka – klasa VIIa

Hubert Gajownik – klasa VIIIa

Poziom uczestników był bardzo wyrównany. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że nasi uczniowie dysponują dużą wiedzą w zakresie profilaktyki. Ponadto uświadomili sobie, że w dużej mierze sami ponoszą odpowiedzialność za swoje zdrowie.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji.

 

    Agnieszka Konieczna, Anna Wojciechowska, Sławomir Biadun