Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

„Pamiętaj , że każde życie , nawet bezsensowne w oczach ludzi , ma wieczną i nieskończoną wartość w oczach Boga ”.                                           

Jan Paweł II

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami obchodzony jest corocznie 3 grudnia  na całym świecie. W naszej szkole z tej okazji Zespół Wychowawczy zaprosił teatrzyk „Anielinki” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Anielinie. Aktorzy to osoby z niepełnosprawnościami, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach organizowanych w tejże placówce. Spektakl przeznaczony był dla uczniów klas IV – VII. Przyjechali do nas z przedstawieniem pt. „Mały Książę”, gdzie swoją grą i formą przekazu wywołali wzruszenie na twarzach uczniów i nauczycieli. Wrażenia jakie wywołali zostaną w nas na długo.

Celem obchodów tego Dnia było przybliżenie problemów osób z niepełnosprawnościami jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności, szerzenie idei tolerancji i integracji wśród całej społeczności szkolnej.

 

Zespół Wychowawczy