Klasa VB w Parku Trampolin, Muzeum Regionalnym i Katolickim Radio Podlasie w Siedlcach

27 lutego 2023 r. uczniowie z klasy VB pod opieką p. Karoliny Alikowskiej i p. Marty Mizak uczestniczyli w wycieczce do Parku Trampolin Jumpout w Siedlcach. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji rówieśniczych. Z pewnością, dla każdego ucznia była to niezwykła lekcja WF-u i nowe doświadczenie. Pobyt w Parku Trampolin dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Uczniowie obejrzeli zbiory etnograficzne dotyczące kultury ludowej regionu m.in. wnętrze dawnej chaty, sprzęty gospodarstwa domowego, narzędzia. Poznali zbiory archeologiczne np. średniowieczne narzędzia, naczynia i ozdoby. Wizyta w muzeum stanowiła niezwykłą lekcję, która na długo pozostanie w pamięci uczniów.  Następnie udaliśmy się do Katolickiego Radia Podlasie. Duże zainteresowanie i ciekawość wzbudziło  studio nagrań, w którym dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi dziennikarze. Uczniowie byli pełni podziwu dla ludzi, pracujących przy obsłudze radia. Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem pamiątkowym. Po tak intensywnym dniu nie zabrakło posiłku w restauracji .Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami na twarzach.

Karolina Alikowska