DZIEŃ ŚNIEGU I BAŁWANA

W roku 2024 Światowy Dzień Śniegu przypada na 21 stycznia. W tym roku świetliczaki dołączyły do tego świętowania. Niestety brak sprzyjających warunków atmosferycznych nie pozwolił dzieciom na zabawy na śniegu na świeżym powietrzu, dlatego też zajęcia odbyły się w sali. „Śniegowa” tematyka towarzyszyła dzieciom w czasie różnych aktywności. Oglądając prezentacje uczniowie dowiedzieli się „co to jest śnieg? skąd się bierze?, jak powstaje i jaki przybiera kształt płatek śniegu?”. Światowy Dzień Bałwana obchodzony jest 18 stycznia. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem składające się na nią cyfry do złudzenia przypominają śnieżną postać trzymającą miotłę. Wspólnie z uczniami wykonaliśmy postać bałwana, przypomnieliśmy sobie najsłynniejsze bałwany z filmów i bajek. Niestety nie udało nam się ulepić prawdziwego bałwana. Pogoda płata figle… Pracując w grupach dzieci rozwiązywały „zimowe zagadki”. Nie zabrakło też prac plastycznych o zimowej tematyce. Uczniowie każdej klasy wykonali ciekawe prace różnymi technikami plastycznymi. Zaproponowane tego dnia ćwiczenia i zabawy rozwijały wyobraźnię oraz wprawiły wszystkich w dobry nastrój.

 

Wychowawcy świetlicy