DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek obchodzonym w świetlicy szkolnej mieliśmy okazję na przypomnienie dzieciom znanych i lubianych postaci z bajek. Bajki i baśnie, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. W tym dniu każdy opowiedział o swojej ulubionej postaci z bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Dzień ten stworzył możliwość do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Odbyła się pogadanka na temat książek, które kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo. Doszliśmy do wniosku, iż warto wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy fragmenty ulubionych bajek oraz wykonaliśmy kolorowe bajkowe postacie. To był bajkowy i kolorowy dzień:)

Wychowawcy świetlicy