DZIEŃ PATRONA ,,MISIA USZATKA” W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu 12.06.2023r obchodziliśmy dzień Patrona. Dzieci odśpiewały hymn przedszkola, bawiły się przy muzyce, jak również rozwiązywały zagadki i zadania związane z Misiem Uszatkiem i jego przyjaciółmi.  

Z tej to okazji w przedszkolu odbył się niecodzienny pokaz kuchni molekularnej. W trakcie pokazu dzieci miały okazję obserwować jak powstaje sorbet owocowy, jak można szybko posprzątać balony, jak szybko zamraża sie owoce, jak powstaje dym oraz ubijały śmietanę. Taką magiczną prezentację przygotował dla nas Pan Maciej Niedziółka … kucharz – czarodziej, jak nazwały go przedszkolaki. Pomocnik Pana Maćka – Córka Magda pokazywała dzieciom jak robić wielowarstwowe kolorowe drinki owocowe.

 Ponadto jak to bywa na urodzinach Pan Maciek przygotował dla nas pyszny tort owocowy, oczywiście z postacią naszego patrona. 

Dzień ten na długo pozostanie dzieciom w pamięci, bardzo podobało im się spotkanie z Panem Maćkiem.

Pan Maciej dał  czadu…albo raczej narobił dymu.

Magdalena Smarż

Bożena Szymanek