DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto to przypada w rocznicę urodzin jego twórcy Alana Aleksandra Milne’a. Zabawnego misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu” – mieszkańca Stumilowego Lasu – kochają i uwielbiają wszystkie dzieci na całym świecie.

Dzieci uczęszczające na świetlicę postanowiły również uczcić ten dzień. Świetliczaki zapoznały się z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku. Po obejrzeniu filmu odpowiadały na pytania związane z jego treścią. W tym dniu wykonano też kolorowankę XXL z wizerunkiem misia i jego przyjaciół. Świetliczaki przypomniały sobie przygody Kubusia Puchatka oglądając bajkę na koniec dnia. To były niezwykle inspirujące zajęcia. Nauczyły się, że dla bohaterów opowieści o Stumilowym Lesie przyjaźń stanowi bezcenną wartość.

Wychowawcy świetlicy