Dzień Głośnego Czytania

W 2022 roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na 29 września (czwartek). Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jest to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, ale zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa. Czytanie na głos stymuluje rozwój, rozwija wyobraźnię dzieci, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i pomaga odnieść sukcesy w szkole. Święto to więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces. Czytanie to idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni.

Tego dnia również świetlica włączyła się w tak zacną akcję. Uczniowie  podczas pobytu w świetlicy  mogli posłuchać fragmentów znanych  utworów literackich dla dzieci, a w rolę czytających wcieliły się wychowawczyni p. Iwona Domańska oraz gość specjalny szkolny logopeda p. Marta Mizak. Ponadto tego dnia uczniowie  również wykonywali zakładki do książek, które mają przypominać im o tym wydarzeniu. Było to święto, które świetlica na pewno będzie obchodzić i propagować.

Wychowawcy świetlicy