Dzień Edukacji Narodowej 2023

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają im je rozwinąć.”- Janusz Korczak

 

Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w naszej szkole w piątek 13 października 2023r. Przypominały o nim gazetki ścienne w salach lekcyjnych i na korytarzach. Od rana składane były życzenia, wręczane laurki, kwiaty, upominki. Prowadzone tego dnia lekcje tego dnia również były nietypowe.

O 9.40 grupy ubranych galowo uczniów i nauczycieli oraz pracowników szkoły udały się na sale sportową. Obejrzeli przygotowaną przez trzecioklasistów pod kierunkiem wychowawczyń pani Sylwii Dziudzik i Renaty Niedziółka uroczystą akademię.

Fabuła przedstawienia dotyczyła poszukiwań idealnego nauczyciela przez asystentów Einsteina, który wymyślił wzór matematyczny na takiego pedagoga. Przed powołaną komisją prezentowali się „nauczyciele” o przeróżnych typach osobowości, ale żaden z nich nie pasował do oczekiwań jury. Na zakończenie okazało się, że tacy idealni nauczyciele pracują przecież w naszej szkole.

Scenki ilustrowane były charakterystyczną muzyką, urozmaicane tańcami i układami choreograficznymi wykonywanymi przez uczniów klas trzecich.

Podczas akademii zaprezentował się chór szkolny „Carmina” dyrygowany przez panią Annę Siergiej.

Do występu włączyli się przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego przygotowani przez panią Annę Polak.

Głos zabrali również podczas akademii pani Dyrektor Anną Bartosiewicz oraz przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców.

Występy trzecioklasistów bardzo podobały się zgromadzonej publiczności o czym świadczą ogromne brawa i aplauz widzów, tancerze na życzenie pani dyrektor wykonali ponownie układ choreograficzny „Happy Day (Fly)”, w którym zatańczyli razem z publicznością.

Organizatorki składają podziękowania wszystkim osobom, które pomagały w tym wydarzeniu.

Dobrego i szczęśliwego Dnia Edukacji Narodowej!

 

Renata Niedziółka i Sylwia Dziudzik