„Życie pszczelej rodziny”

W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klasy III „A” z radością przystąpili do realizacji innowacji pedagogicznej „Życie pszczelej rodziny”.

Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy oraz świadomości uczniów na temat ogromnej roli pszczół dla naszego życia i środowiska. Podczas tych zajęć dążymy do tego, aby każdy z nas zrozumiał, że to właśnie my możemy mieć wpływ na zażegnanie kryzysu zapylaczy na całym świecie.

Poprzez naukę, zabawę, obserwację i doświadczanie poznajemy życie pszczół. Znamy już podział obowiązków i ról w ulu. Przy wykorzystaniu technologii komunikacyjnej udało nam się podejrzeć życie rodziny pszczelej od wewnątrz. Poznaliśmy cykl życia pszczoły. Poprzez quizy, zabawy poznaliśmy wiele ciekawostek a co najważniejsze znamy już niepowtarzalny smak  i właściwości miodu prosto z pasieki.

Klasa III „A” z wychowawcą

dav
dav
dav
dav
dav